Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Czy krem spf do twarzy jest potrzebny?

4 sierpnia 2022 krem spf

Nasza skóra na twarzy jest bardzo delikatna i wrażliwa. Przez to musimy przykładać dużą wagę do dbania o nią. Większość z nas używa kremów z filtrem przeciwsłonecznym, wyłącznie w wakacje podczas opalania. Jednak wiele osób nie wie jak bardzo potrzebny naszej skórze jest spf na co dzień. Zatem jak promieniowanie słoneczne wpływa na naszą skórę? Dlaczego krem spf do twarzy jest bardzo istotnym elementem podczas pielęgnacji? Dowiedz się już teraz!

Jak promieniowanie słoneczne wpływa na naszą skórę?

Kiedy przychodzą wakacje, naszym ulubionym zajęciem jest jeżdżenie nad wodę lub na basen oraz opalanie się. Aby się opalić w szybszym tempie często stosujemy olejki, które przyspieszą efekt opalenizny. Niestety takie typy kosmetyków nie posiadają filtrów. Jednak mnóstwo ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak słońce może szkodliwie wpływać na naszą skórę. Nadmierne wystawianie się na słońce przyspiesza procesy starzenia się skóry. Promieniowanie UV jest także odpowiedzialne za powstawanie czerniaka. Jest to nic innego jak złośliwy nowotwór skóry. Wielokrotne poparzenie skóry podczas opalania zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka. Aby uniknąć negatywnego działania, musimy unikać długich oraz nierozsądnych ekspozycji ciała na słońce, podczas których niezbędny będzie krem spf.

Zobacz także: https://lasoiejewellery.pl/olej-rycynowy-wlasciwosci-jakie-sa-najistotniejsze/

Codzienna pielęgnacja a krem spf do twarzy

Obecnie możemy znaleźć kilka rodzajów kosmetyków zawierających spf. Są kremy, sztyfty, żele, olejki i wiele innych. Jednak od nas zależy jaka konsystencja będzie nam najbardziej odpowiadała. Aby nasza skóra otrzymywała jak najmniej szkodliwego promieniowania, używajmy produktów z spf 50 lub 30. Aplikując te rodzaje spf-u, blokujemy nawet do 98% promieni słonecznych. Musimy sami zdecydować jaką ochronę potrzebuje nasza twarz, w zależności od naszej karnacji. Efekt jaki możemy uzyskać podczas codziennego używania na co dzień będzie zadowalający. Stan naszej cery widocznie poprawi się, a dodatkowo nasza twarz będzie ciągle chroniona. Aby zwiększyć zabezpieczenie przed słońcem, krem spf do twarzy używajmy przed nałożeniem makijażu. Aby wzmocnić efekt możemy używać produktów z spf i witaminą C, która niweluje zaczerwienienia.

Zobacz także: https://lasoiejewellery.pl/czy-warto-jesc-szpinak/

Jakie korzyści uzyskamy używając kremu z filtrem?

Używanie kremu spf do twarzy zapobiega szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu. Stosując spf proces starzenia będzie wolniejszy oraz zmniejszymy ryzyko wystąpienia nowotworu skóry. Kosmetyki zawierające filtr przeciwsłoneczny ochroni nas przed możliwością wystąpienia zaćmy a także zapobiegnie rozwojowi reakcji alergicznych. Jednak, aby produkt mógł działać prawidłowo musimy go reaplikować. Niestety nie wystarczy nałożenie produktu wyłącznie rano. Abyśmy uzyskali jak najlepszy i trwały efekt musimy powtarzać nakładanie kosmetyku co 2-3 godziny. Jeśli produkt będzie stosowany nieprawidłowo oraz nieregularnie, nie będzie przynosił efektów, których się spodziewamy.

Teraz już wiesz jaką istotną rolę gra krem spf do twarzy oraz dlaczego warto używać go na co dzień. Musisz sam zdecydować czy chcesz, aby twoja skóra była zdrowa.

Zobacz także: https://lasoiejewellery.pl/sprawdzone-sposoby-na-czyszczenie-srebrnej-bizuterii/

smoothie ze szpinakiem

Redakcja lasoiejewellery.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

olej rycynowy na rzęsy efekty
krem spf

Jesteś zainteresowany reklamą?

krem spf