Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Medytacja dla początkujących – co trzeba wiedzieć?

8 sierpnia 2022 medytacja dla początkujących


Medytacja w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale niestety nie wszyscy wiedzą, jak zacząć swoją przygodę z medytacją. Z niniejszego artykułu można dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze rodzaje medytacji i co najważniejsze, jak zacząć medytacje.

Dlaczego warto?

Medytacja wzmacnia zdrowie psychiczne i wspiera w ciężkiej walce z uzależnieniami. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że medytacja działa przeciwbólowo i wzmacnia odporność organizmu. Głównym zadaniem medytacji jest oczywiście zmniejszenie nieprzyjemnych emocji. Dzięki systematycznej medytacji można także zwiększyć przyjemne i pozytywne doznania. Najnowsze badania jednoznacznie wskazują, że osoby regularnie medytujące zdecydowanie lepiej panują nad swoimi emocjami. Z dobrodziejstwa medytacji w pierwszej kolejności powinny skorzystać te osoby, które mają mniejsze lub większe problemy ze stresem. W dzisiejszych czasach niestety coraz więcej osób ma problemy z depresją.

Zobacz także: https://lasoiejewellery.pl/czy-warto-jesc-szpinak/

Medytacja dla początkujących – co trzeba wiedzieć?

W pierwszej kolejności warto znaleźć ciche i spokojne miejsce do medytacji. Najlepiej wybrać oczywiście takie miejsce, w którym nic nie będzie przeszkadzać i rozpraszać. Dobrym pomysłem jest na starcie ustawienie minutnika w telefonie na pięć minut. Bardzo ważne jest również to, aby podczas medytacji przyjąć prawidłową pozycję ciała. Najważniejsze jest to, aby kręgosłup był wyprostowany. Pierwszym krokiem medytacji jest zamknięcie oczu i wzięcie kilku głębokich oddechów przez nos. Powietrze należy oczywiści spokojnie wypuścić ustami. W ten prosty sposób bez problemu będzie można się uspokoić i wejść w stan koncentracji. Osoby początkujące powinny w szczególności skupić się na prawidłowym oddechu.

Zobacz także: https://lasoiejewellery.pl/olej-rycynowy-wlasciwosci-jakie-sa-najistotniejsze/

Pozycja i oddech – co trzeba wiedzieć?

Przy medytacji wbrew pozorom nie trzeba siedzieć w żadnej skomplikowanej pozycji. Wystarczy wygodne i ergonomiczne krzesło albo ulubiony stołek. Kluczem do sukcesu jest to, aby cały czas utrzymać wyprostowane plecy. Tylko jeżeli kręgosłup będzie znajdować się w wyprostowanej pozycji, to krew będzie cyrklować w żyłach bez problemu. W pozycji siedzącej z wyprostowanym kręgosłupem jesteśmy również mniej senni. Jeżeli chodzi o sam oddech, to najlepiej oddychać normalnie. Dużym błędem osób początkujących jest właśnie przyśpieszanie albo spowalnianie oddechu. Najlepiej skupić się na wewnętrznej stronie nozdrzy. Mowa tutaj oczywiście o tym punkcie, przez które powietrze wpływa bezpośrednio do wnętrza nosa. Podczas medytacji oddech może być nie tylko głęboki i długi, ale również krótki i płytki. Warto zwrócić uwagę również na przerwy pomiędzy wdechem i wydechem. Na początku w zupełności wystarczy 5 minut medytacji dziennie. Po miesiącu można wydłużyć ten czas do 10 minut. Odliczający minutnik w telefonie pomoże się skupić. Niektórym osobom może on z początku przeszkadzać, dlatego też potrzeba nieco czasu, aby się przyzwyczaić. Wiele osób lubi medytować przy relaksacyjnej muzyce. W Internecie bez problemu znaleźć można ciekawe kawałki, które znacząco ułatwią medytację.

Zobacz także: https://lasoiejewellery.pl/jak-sie-przygotowac-do-badania-krwi/

Redakcja lasoiejewellery.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

streetwear outfit

Co to jest styl streetwear?

9 sierpnia 2022

zakładka do książki diy
smoothie ze szpinakiem

Czy warto jeść szpinak?

8 sierpnia 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

smoothie ze szpinakiem