Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Co to jest styl streetwear?

9 sierpnia 2022 streetwear outfit


Bardzo popularnym pojęciem wśród młodzieży jest obecnie streetwear. Praktycznie każdy nastolatek rozumie znaczenie tego słowa, ale nieco starsze pokolenie może mieć z tym mały problem. Co więc oznacza streetwear? Oczywiście nietrudno jest się domyślić, że to słowo zostało zapożyczone z języka angielskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza po prostu modę uliczną. Bez wątpienia jest to charakterystyczny styl ubierania się, który wywodzi się z mody ulicznej, ale tak naprawdę wcale nią nie jest. Streetwear różni się od stylu ulicznego przede wszystkim tym, że moda światowa nie ma na niego kompletnie żadnego wpływu.

Styl streetwear

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej definicji tego pojęcia, ponieważ jest ono bardzo trudne do zdefiniowania. Jednakże możemy śmiało stwierdzić, że najchętniej z tego stylu korzystają te osoby, które uwielbiają wygodę. Są to ubrania zdecydowanie do wyjść na co dzień i nie skorzystamy z nich wychodząc do pracy. Charakterystyczne dla tego stylu jest to, że podlega on ciągłej ewolucji i z pewnością jedynym stałym czynnikiem są rodzaje produkowanych ubrań. Typowymi częściami tejże garderoby są T-shirty z ciekawymi, a nawet dość często kontrowersyjnymi napisami oraz wszelkiego rodzaju czapki i klasyczne trampki.

Zobacz także: https://lasoiejewellery.pl/najmodniejsze-mom-jeans-stylizacje/

Cechy charakterystyczne stylu streetwear

Cechą charakterystyczną tychże ubrań jest ich undergroundowy styl. Można śmiało stwierdzić, że w tych ciuchach chodzi się bardzo wygodnie i zdecydowanie nie ograniczają ruchów. Są to ubrania, w których na pewno poczujemy się swobodnie podczas spotkań ze znajomymi. Jeśli komukolwiek zależy na tym, aby wyróżnić się z tłumu, to styl streetwear zdecydowanie przypadnie mu do gustu. Jak żaden inny podkreśla osobowość i indywidualny styl. Młodzież lubi czuć się wyluzowana i garderoba w stylu streetwear z pewnością stanie się ich ulubioną. Połączenie miejskiego stylu i sportowej wygody są z pewnością czynnikami ważnymi dla nastolatków.

Skąd pochodzi styl streetwear?

Wszystko zaczęło się w kulturze surfingu na przełomie lat 70′ i 80′ w słynnym wtedy Los Angeles. Z inicjatywy miejskiego producenta desek surfingowych, Shawna Stussy, większość koszulek została opatrzona znakiem towarowym. Realizując swój pomysł zaczął te koszulki w następstwie sprzedawać. Shawn nie spodziewał się, że odbiór tego pomysłu wśród ludzi będzie tak pozytywny. Koszulki zdecydowanie wyróżniały się na tle innych tego typu ubrań, co niewątpliwie przypadło do gustu wyluzowanej części społeczeństwa tamtego okresu.

Zobacz także: https://lasoiejewellery.pl/bizuteria-dla-mezczyzn-jaka-wybrac/

Streetwear outfit

Streetwear outfit głównie bazuje na sneakersach, również tych na koturnach. Jednakże obowiązkowym elementem tejże garderoby są wszelkiego rodzaju bluzy streetwear. Bluzy można wyróżnić na te z kapturem lub bez. Bardzo charakterystyczne są napisy umieszczone na nich, niejednokrotnie kontrowersyjne i zawierające cechu buntu. Podobnie jest w przypadku koszulek, na których najczęściej można spotkać niewielkie logo firmy produkującej lub chwytliwy tekst. Jeśli chodzi zaś o spodnie, to najpopularniejsze są te w stylu boyfriend, które często mają przetarcia.

Zobacz także: https://lasoiejewellery.pl/krem-spf-do-twarzy/

Redakcja lasoiejewellery.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

streetwear outfit

Co to jest styl streetwear?

9 sierpnia 2022

zakładka do książki diy
smoothie ze szpinakiem

Czy warto jeść szpinak?

8 sierpnia 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

smoothie ze szpinakiem